SİPARİŞ VERMEK İSTİYORSANIZ

1 0(464) 246 4029 Nolu Sipariş Hattımızdan,
2 Sayfanın Sağ Alt Köşesindeki Canlı Destek Bölümümüzden,
3 ucel@ucelhelva.com.tr Buraya tıklayıp mail göndererek,

Sorun yaşarsanız, lütfen Canlı Destek Hattımızdan yada ucel@ucelhelva.com.tr adresine bir e-posta göndererek bize bildirin.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pzt-Cuma 9:00 - 18:00
Cts - 9:00-17:00
Pazar günleri kapalıyız

Sağlık Bakanlığı vatandaşlara, daha besleyici olması nedeniyle "Şeker yerine helva yemeyi tercih edin" önerisinde bulundu. Şeker ve şekerli besinlerin fazla miktarda tüketiminin şişmanlığa neden olacağını anımsatan Bakanlık, bu durumun da besleyici değeri yüksek olan besinlerin tüketiminin azalmasına neden olacağına dikkat çekti.

Kimi zaman sevinçlerin ortağıdır, kimi zaman da üzüntülerin... Doğumda, ölümde, gurbete gidişte veya dönüşte, düğünde dernekte, hastanın iyileşmesinde pişirilip dağıtılır eşe dosta. Damakları tatlandıran bir lezzet olmaktan öte, aslında sosyolojik... Helva hem besleyici hem de lezzetli bir besin kaynağı olarak yüzyıllar boyunca, Osmanlının vazgeçemediği, sofralarından eksik etmediği bir tatlıdır. Anadolu mutfak kültürünün vazgeçilmezlerinden olan helva, sadece bir damak tadı değil; mutlulukların ve üzüntülerin en büyük ortaklarındandır.

Beslenme, çocukların büyüme ve gelişimi için gerekli olan en önemli gereksinimdir. Çocuğun yeterli ve dengeli bir beslenme ile, ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin karşılanarak büyüme ve gelişmenin sağlanması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, açısından hayati önem taşımaktadır. Fakat çocuğun yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak her zaman bu kadar kolay değildir.

Yukarı